Join Today


Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 10 of 94

Thread: Lajme ditore televizive satelitore

UEFA lidh marrėveshjen e re tė Champions League me Sport 24 Sport 24, kanali sportiv i drejtpėrdrejtė i IMG pėr

 1. #1
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,517

  Lajme ditore televizive satelitore


  UEFA lidh marrėveshjen e re tė Champions League me Sport 24

  Sport 24, kanali sportiv i drejtpėrdrejtė i IMG pėr industrinė e fluturimit dhe nė anije, ka rinovuar marrėveshjen me UEFA-n pėr tė transmetuar UEFA Champions League dhe UEFA Europa League pėr tre vjet tė tjerė.

  Marrėveshja e re pėrfshin Superkupėn e UEFA-s, tė kontestuar nga fituesit e dy garave kryesore evropiane tė klubeve, dhe Ligėn e re tė Konferencės sė Evropės UEFA, e cila filloi kėtė sezon.

  Sport 24 dhe kanali i tij simotėr Sport 24 Extra do tė transmetojnė mbulim tė gjerė tė drejtpėrdrejtė tė ēdo ndeshje tė UEFA Champions League dhe UEFA Europa League deri nė sezonin 2023/2024, me mbi 170 orė tė transmetuara drejtpėrdrejt nė sezon.

  Guy-Laurent Epstein, drejtor marketingu i UEFA-s, komentoi: “UEFA ėshtė e emocionuar tė rinovojė partneritetin tonė me Sport 24 pėr Garat e Klubeve tė UEFA-s 2021-24. Sport 24 vazhdon tė udhėheqė rrugėn nė ofrimin e sporteve tė drejtpėrdrejta nė avionėt e lundrimit dhe linjat ajrore dhe tifozėt do tė jenė nė gjendje tė shijojnė mė tė mirėn e futbollit evropian tė klubeve nė rrjetin e tij tė gjerė tė partnerėve nė anije dhe gjatė fluturimit.

  U shtua Richard Wise, SVP, pėrmbajtja dhe kanalet, biznesi mediatik i IMG: "UEFA Champions League ėshtė turneu kryesor pėr klubet mė tė mira tė botės nė tė gjithė Evropėn dhe, i mbėshtetur nga UEFA Europa dhe Europa Conference Leagues, u jep pasagjerėve tė linjave ajrore dhe tė lundrimit njė ofertė tė pabesueshme. tė aksionit tė futbollit live.

  "Ne jemi gjithashtu tė kėnaqur qė po e ēojmė partneritetin tonė me UEFA-n nė 10-vjetorin qė kemi filluar transmetimin e garave tė tyre nė vitin 2015. Oferta jonė e futbollit gjatė fluturimit nuk ka qenė kurrė mė e fortė dhe kėto marrėveshje theksojnė angazhimin tonė ndaj tifozėve tė futbollit nė mbarė botėn."

  Sport 24 ėshtė i disponueshėm nė shėrbimin televiziv tė drejtpėrdrejtė tė Panasonic, i cili transmetohet pėrmes satelitit globalisht.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 2. #2
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,517
  A1 Telekom Austria, BBC Studios forcojnė bashkėpunimin nė EQL

  Ekipi i shitjes me shumicė i A1 Telekom Austria Group dhe BBC Studios do tė pėrforcojnė bashkėpunimin e tyre ekzistues qė jo vetėm do tė zgjasė marrėveshjet aktuale tė shpėrndarjes pėr kanalet BBC Earth dhe BBC First nė platformat e TV me pagesė A1 nė rajonin e EQL deri nė vitin 2025, por gjithashtu do tė krijojė njė partneriteti teknik.

  Nė bashkėpunimin e zgjeruar, divizioni i transmetimit tė A1 Group do tė ofrojė shėrbime teknike satelitore pėr kanalin premium tė dramės BBC First, duke pėrjashtuar Poloninė, duke ofruar kanalin BBC First nė kanalin kabllor, IPTV dhe DTH brenda hapėsirės sė gjerė tė satelitit Eutelsat 16A. A1 vepron si partner teknik i shpėrndarjes dhe kontributit tė kanaleve tė shumta televizive nė tregjet evropiane, aziatike dhe amerikane, duke ofruar shėrbime tė ndryshme – playout, shpėrndarje pėrmes IP, fibra dhe/ose satelitore. Pėr kėtė tė fundit pėrdor Eutelsat 16A dhe Eutelsat 9B pėr Evropėn; APSTAR-9 pėr Azinė dhe SES-6 pėr rajonin e SHBA.

  Nė kuadėr tė marrėveshjes sė re, gjurma e kanalit BBC Earth do tė shtrihet nė rajon. I disponueshėm mė parė pėrmes A1 nė Maqedoninė e Veriut (A1 Maqedoni) dhe Slloveni (A1 Slloveni), kanali - i njohur pėr ofrimin e pėrmbajtjeve shkencore faktike dhe popullore tė klasit botėror - tani do tė jetė i disponueshėm edhe nė Kroaci (A1 Kroaci). Marrėveshja do tė shohė gjithashtu njė ofertė tė pėrmirėsuar SVOD nga BBC Studios nė platformat e A1.

  Pikat kryesore nė kanalet nė muajt e ardhshėm pėrfshijnė serialin historik Natyror qė zbulon botėn magjike tė bimėve Planeti i Gjelbėr, i prezantuar nga Sir David Attenborough, dhe seriali i fundit i Brian Cox Universe nė BBC Earth, si dhe sezoni i trembėdhjetė i legjendės shkencore. Fi show Doctor Who dhe njė sezon i dytė i serialit detektiv Mallorca Files nė BBC First.

  “Ne jemi tė kėnaqur tė zgjerojmė bashkėpunimin tonė strategjik me BBC Studios dhe tė shpėrndajmė pėrmbajtjen e tyre me cilėsi tė lartė brenda territoreve tona. Me shėrbimet e platformės direct2home tė A1, ne ofrojmė shumė transmetues televizivė shėrbime tė fuqishme dhe tė besueshme tė transmetimit teknik nė mbarė botėn. Jemi shumė tė emocionuar dhe krenarė qė BBC Studios na ka zgjedhur si partnerin e saj teknik evropian pėr kanalin e tyre kryesor BBC First. Ne mezi presim bashkėpunimin tonė tė frytshėm nė tė ardhmen”, thotė Elena Petrova, drejtuese e Shėrbimeve tė Transmetimit dhe SAT nė A1 Telekom Austria Group, ėshtė e kėnaqur pėr kėtė partneritet tė zgjeruar.

  Zbigniew Pruski, drejtor komercial i BBC Studios CEE, tha: “A1 Telekom Austria Group ėshtė njė partner i rėndėsishėm pėr BBC Studios nė rajon dhe jam i emocionuar qė shoh se bashkėpunimi ynė po rritet. Marrėveshjet tona tė fundit jo vetėm qė i kanė dhėnė BBC Studios njė ofrues solid satelitor pėr kanalin tonė mė tė mirė britanik tė dramės BBC First, por gjithashtu kanė lejuar njė shtrirje mė tė gjerė pėr BBC Earth - destinacioni mė i mirė pėr kėdo qė pėlqen tė eksplorojė botėn natyrore dhe tė habitet nga kompleksiteti i saj dhe bukuria”.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 3. #3
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,517
  Antena hungareze vendos mediaClass pėr tė zgjeruar TV online

  Pas lanēimit tė atij qė pretendohej tė ishte shėrbimi mė i avancuar i televizionit tokėsor dixhital nė botė, Antenna Hungįria ėshtė kthyer sėrish te ofruesi i teknologjisė sė infrastrukturės me shumė ekrane IPTV/OTT MediaClass pėr lanēimin e mindigTV.

  Antenna Hungįria ka qenė njė lojtar kyē nė sektorin hungarez tė telekomunikacionit pėr dekada. Fushat kryesore tė veprimtarisė sė saj janė transmetimet televizive dhe radio kombėtare tokėsore, si dhe telekomunikacioni i biznesit me valė. Rrjeti ka treguar rritje tė vazhdueshme vitet e fundit, duke zgjeruar prodhimin e programit tė tij dhe bizneset e teknologjisė sė ngjarjeve dhe duke iu bashkuar rritjes shpėrthyese tė industrive OTT dhe IOT.

  Aplikacioni i ri televiziv online, i zhvilluar dhe i pėrshtatur pėr kėrkesat e Antenna Hungaria, ėshtė i disponueshėm nė njė gamė tė gjerė pajisjesh dhe tani mund tė pėrdoret nė televizorėt inteligjentė LG dhe Samsung tė prodhuar pas vitit 2018, duke u dhėnė shikuesve akses nė mbi 80 kanale - 34 prej tė cilave janė nė HD, 14 TV drejtpėrdrejt - i mbėshtetur nga njė udhėzues programi elektronik me televizor 7-ditor. Abonentėt nė MinigTV Go tė Antenna Hungįria mund tė zgjedhin gjithashtu pėrmbajtje shtesė nga disa paketa tė bazuara nė tema, duke pėrfshirė 10 kanale pėr fėmijė, si dhe njė bibliotekė video dhe abonime sportive.

  "Ky projekt i fundit vijon nga tremujori i katėrt 2020," thotė Jim Lomax, SVP i shitjeve dhe marketingut pėr mediaClass. "Ne kemi projektuar dhe integruar njė paketė tė plotė produkti pėr shėrbimin DTT tė Antenna Hungaria, i cili tani ėshtė mė i avancuari i kėtij lloji nė botė. Kombinimi i njė platforme televizive me funksione tė plota mediaClass dhe teknologjisė sonė SwiftClass tė lartė. Softueri set-top-box i performancės ofron burimet teknike tė nevojshme pėr tė ofruar shėrbime DTT tė pakrahasueshme globalisht. SwiftClass ėshtė softueri STB mė i avancuar, mė i plotė dhe ekonomik nė botė. Ai mbėshtet shikimin HD 50 fps nė STB Linux me kosto tė ulėt nė 128 MB RAM."
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 4. #4
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,517
  Adhuruesit e sportit mbėshtesin TV me pagesė nė SHBA

  Njė shėnim i hapur kėrkimor nga analisti kryesor i tregut MoffettNathanson po paralajmėron se pėrkushtimi i pavdekshėm i tifozėve tė sportit amerikan po e mban ekosistemin linear televiziv nga "shpėrthimi i shpejtė".

  Studimi vuri nė dukje se pavarėsisht nga tifozėt e qėndrueshėm qė mbajnė gjallė paketat, gjatė dy viteve tė fundit ka pasur njė rėnie "tė dukshme" tė abonentėve tė TV me pagesė, edhe kur pėrfshihet rritja nė shėrbimet virtuale MVPD.

  Ai vuri nė dukje se nė tremujorin e tretė tė 2019 kishte 93 milionė TV me pagesė tė abonuar nė SHBA, qė pėrfaqėson 78% tė familjeve qė kishin televizor. Dy vitet e fundit tė ndėrprerjes sė shpejtė tė kabllove ka parė qė numri i abonentėve tė TV me pagesė, pėrfshirė MVPD-tė, ka rėnė nė 84 milionė nė tremujorin e tretė 2021, 69% e familjeve televizive nė SHBA. Analisti parashikon rėnie vjetore prej -4% nė -5% nė abonentėt e TV me pagesė, duke pėrfshirė MVPD virtuale, duke arritur nė 73 milionė deri nė vitin 2024 nga rreth 83 milionė qė priten nė 2021. Analisti parashikon qė deri nė vitin 2024, do tė ketė tė njėjtin numėr shtėpish duke u abonuar nė TV tradicionale me pagesė si ato qė nuk janė abonentė tė TV-sė me pagesė.

  Erozioni i madh nė abonentėt iu atribuua tifozėve jo-sportive qė nė dukje lanė pako, duke ēuar nė pėrpjekjen e analistit pėr tė llogaritur se cili ishte dyshemeja logjike pėr arenėn e TV me pagesė nė SHBA. Nė mėnyrė shqetėsuese, MoffettNathanson tha se kishte edhe 26 milionė familje tė tjera sportive qė ishin nė rrezik tė largoheshin nga universi i TV me pagesė. Nė tė kundėrt, ai tha se kishte 53 milionė familje amerikane qė e pėrshkruanin veten si sport tė rregullt dhe shikues tė rinj qė mbėshtesin paketat.

  Nė vijim, analisti odes vė nė dukje se edhe pse fakti qė kishte mbi 30 milionė shtėpi nė SHBA nė rrezik tė erozionit tė mėtejshėm tė TV me pagesė, ekzistonte njė rast qė shėrbimet e transmetimit qė ofrojnė sporte mund tė ndėrtonin nė fakt televizionin me pagesė. tregu. Megjithatė, ai paralajmėroi se mbajtėsit e tė drejtave kryesore duhet tė shmangin nxjerrjen e tė gjitha tė drejtave tė tyre kryesore nė mėnyrė qė tė shmangin "vrasjen e asaj qė ka mbetur nga pata e artė".
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 5. #5
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,517
  Icon Film Channel nis si aplikacion i pavarur

  Pas lanēimit ekskluziv tė shėrbimit tė transmetimit nė prill nė Amazon Prime, Icon Film Distribution ka njoftuar nisjen e edicionit tė ri tė pavarur tė Icon Film Channel (IFC), i cili do tė jetė i disponueshėm nė dyqanet kryesore tė aplikacioneve nga 13 dhjetori.

  Kanali do tė nisė me qindra tituj nga katalogu i Icon, i cili pėrfshin Drive, me aktorė Ryan Gosling dhe Carey Mulligan; Apokalipto dhe Pasioni i Krishtit i Mel Gibson; Biografia historike Malcolm X, me regji nga Spike Lee dhe me protagonist Denzel Washington; thriller sci-fi Efekti i fluturės; dhe drama goditėse e fortė House of Sand and Fog, me Ben Kingsley dhe Jennifer Connelly.

  IFC do tė ofrojė filma nga njė sėrė zhanresh, me komedi tė tilla si klasike britanike Kevin dhe Perry Go Large, me aktorė Harry Enfield dhe Kathy Burke, dhe Gosford Park tė Robert Altman, me njė grup aktorėsh me Dame Maggie Smith, Stephen Fry dhe Kristin Scott Thomas. . Thrillers pėrfshin 30 Days of Night, me protagonist Josh Hartnett, dhe tmerrin psikologjik tė drejtuar nga femra, The Babadook.

  Shtesat e reja nė bibliotekėn e Icon do tė jenė tė disponueshme pėr t'u transmetuar nė IFC pėr herė tė parė nė fillim, duke pėrfshirė Flatliners, me protagonistė Kiefer Sutherland, Julia Roberts dhe Kevin Bacon; thriller neo-noir Jagged Edge i udhėhequr nga Glenn Close dhe Jeff Bridges; Princi i Tides; Kthesė U nga Oliver Stone; dhe klasikja e kultit tė Terry Gilliam, The Adventures of Baron Munchausen, me John Neville, Eric Idle dhe Uma Thurman. Titujt e mėtejshėm pėrfshijnė dramėn kriminale The Whistleblower, me aktorė Rachel Weisz, Benedict Cumberbatch dhe Vanessa Redgrave, dhe komedinė e zezė The Cable Guy me Jim Carrey.

  Tituj tė tjerė, klasikė dhe tė rinj, do t'i shtohen shėrbimit ēdo muaj, sė bashku me premierat e reja nė Mbretėrinė e Bashkuar qė do tė jenė ekskluzive pėr aplikacionin IFC. Qira individuale tė filmave do tė ofrohen edhe pėr jo-abonentėt.

  Aplikacioni IFC do tė jetė i disponueshėm nė Mbretėrinė e Bashkuar dhe Irlandė nė desktop, shfletues celular dhe platforma kryesore duke pėrfshirė Apple TV, Amazon Fire TV, Roku, Xbox One, iOS dhe Android. Abonimet fillojnė me 4,99 £ nė muaj ose 39,99 £ nė vit me njė provė falas 30-ditore. Filmat e zgjedhur me qira kushtojnė nga 2,99 £.

  Adam Sergeant, shefi i operimit nė kompaninė mėmė Icon KFilm, tha: "Ne jemi tė emocionuar qė po lanēojmė IFC si njė aplikacion tė pavarur. Ėshtė evolucioni i radhės i njė marke filmi tė njohur pėr cilėsinė dhe frymėn e tij tė pavarur, duke kombinuar katalogun e gjerė tė Icon-it tė tė preferuarve klasikė dhe ēmimeve, tituj tė rritur nė shtėpi, regjisorė tė mirėnjohur dhe zonja dhe zotėrinj kryesorė, me tė reja nė shėrbim dhe shpesh plotėsisht ekskluzive pėr Vetėm IFC, pėrmbajtja. Ėshtė hapi tjetėr nė misionin tonė tė vazhdueshėm pėr tė ofruar njė pėrvojė tė vėrtetė shikimi 24/7 pėr klientėt tanė."
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 6. #6
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,517
  Liga e Luftėtarėve Profesionistė, fuboTV forge partneritet shumėvjeēar

  Liga e Luftėtarėve Profesionistė (PFL), e cila pretendon tė jetė liga sportive me rritje mė tė shpejtė dhe mė inovative, ka njoftuar njė partneritet ekskluziv shumėvjeēar pėr Serinė e re PFL Challenger me platformėn e parė sportive tė transmetimit tė drejtpėrdrejtė televiziv fuboTV.

  Seria PFL Challenger merr formatin e konkursit tė njohur pėr fansat e MMA dhe synon ta bėjė mbulimin mė emocionues dhe modern me atė qė e quan njė qasje "inovatore, pėrēarėse" pėr tė cilėn njihet PFL. Seriali debuton drejtpėrdrejt mė 18 shkurt 2022 dhe do tė transmetohet tė premten nė mbrėmje tė njėpasnjėshme ekskluzivisht nė fuboTV dhe rrjetin e tij linear, Fubo Sports Network, nė shkurt, mars dhe prill.
  "PFL Challenger Series nuk ėshtė seriali pretendent i babait tuaj," tha themeluesi dhe kryetari i PFL, Donn Davis. "Fituesi i Serisė PFL Challenger mund tė bėhet njė histori Rocky e botės reale, duke shkuar nga njė profesionist i panjohur nė kampion botėror qė mban njė ēek prej 1 milion dollarėsh nė tė njėjtin vit."

  Ēdo javė do tė shikohet njė rifreskim nė panelin e gjykimit tė programit, duke sjellė kampionė tė sporteve luftarake, tė famshėm tė mėdhenj nga muzika dhe argėtimi, si dhe influencues globalė. Gjyqtarėt e konfirmuar qė do tė shfaqen kėtė sezon tė Serisė PFL Challenger nė fubo pėrfshijnė Mike Tyson, Ray Lewis dhe Todd Gurley.

  Votimi i tifozėve tė Serisė PFL Challenger do t'u japė fansave tė MMA njė vend nė tryezėn e gjyqtarėve dhe shikuesit gjithashtu mund tė ndėrveprojnė me konkurrencėn e drejtpėrdrejtė pėrmes lojėrave tė njohura parashikuese tė fuboTV-sė, tė lira pėr t'u luajtur. fuboTV lanēoi sė fundmi lojėra falas sė bashku me transmetimin e pėrzgjedhur tė sporteve nė fuboTV dhe Fubo Sports Network duke u dhėnė shikuesve mundėsinė pėr t'iu pėrgjigjur pyetjeve parashikuese nė lidhje me veprimin nė ekran.

  "Partneriteti ynė me PFL dhe seritė e tyre tė reja PFL Challenger i lejon fuboTV tė diferencojė mė tej programet tona tė para sportive me pėrmbajtje ekskluzive MMA, tė cilat ne e dimė se janė njė nga sportet mė tė nxehta live pėr konsumatorėt," tha bashkėthemeluesi dhe CEO i fuboTV, David Gandler. . “FuboTV beson se e ardhmja e televizionit sportiv do tė jetė interaktive. Ky partneritet do t'i japė audiencės sonė mėnyra tė paprecedentė pėr tė bashkėvepruar dhe angazhuar me PFL. Ne mezi presim tė sjellim njė pėrvojė interaktive televizive sportive dhe argėtuese pėr konsumatorėt vitin e ardhshėm pėrmes kėtij partneriteti shumė unik."
  Last edited by evi3; 12-11-2021 at 09:51 PM.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 7. #7
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,517
  Sky nė rrjet me Channel 4 pėr finalen e F1

  Sky ka njoftuar njė partneritet me Channel 4 qė do tė shohė mbulimin e drejtpėrdrejtė tė Sky Sports tė finales sė sezonit tė Formula 1 tė ndarė me Mbretėrinė e Bashkuar nė atė qė mund tė jetė njė rast historik pėr Sir Lewis Hamilton teksa ai shkon ballė pėr ballė me Max Verstappen.

  Fitorja pėr Hamilton nė Abu Dhabi tė dielėn do ta shihte atė tė fitonte titullin e tetė botėror dhe ta konfirmonte atė si pilotin mė tė madh tė F1 ndonjėherė. Dy pilotėt kryesorė do ta nisin garėn me pikė tė barabarta nė pistėn Yas Marina.

  Sky Sports ka parė rekord shikimesh nga GP hapėse nė Bahrein, deri nė garėn e parafundit nė Arabinė Saudite, e cila u ndoq nga njė audiencė maksimale prej 2.7 milionė shikuesish.

  Hamilton ėshtė tashmė njė nga drejtuesit mė tė mėdhenj qė sporti ka parė ndonjėherė, por fitorja do ta ēonte atė mbi shtatė titujt e Michael Schumacher dhe nė njė territor tė paprecedentė. Pėr Verstappen do tė ishte njė titull i parė pėr pilotin 24-vjeēar tė Red Bull. Ekipi i ekspertėve tė Sky Sports F1 do tė analizojė ēdo xhiro tė garės.

  Stephen van Rooyen, EVP & CEO UK & Europe Sky, tha: "Grand Prix e sė dielės ėshtė njė nga ngjarjet mė tė mėdha sportive nė dekadėn e fundit dhe mund tė jetė njė moment historik pėr sportin britanik. Ne kemi zgjedhur t'i dhurojmė garėn tė gjithė vendit nė Krishtlindje pėrmes partneritetit tonė me Channel 4, kėshtu qė tė gjithė mund tė jenė pjesė e njė momenti tė madh kombėtar ndėrsa Lewis Hamilton shkon pėr titullin e tetė historik tė Kampionatit Botėror.

  “Ekipi i shkėlqyer i Sky Sports Formula 1 do t'u japė shikuesve nė Channel 4 dhe Sky Sports pasqyrėn, komentin dhe analizėn mė tė mirė tė ēdo kthese dhe kthese tė kėsaj gare finale mė tė pritur me padurim tė sezonit. Pėr mė tepėr, tė gjithė klientėt e Sky TV do tė kenė mbulim tė drejtpėrdrejtė tė sesionit tė rėndėsishėm kualifikues tė shtunėn, dhe garėn tė dielėn - tė cilėn ne do ta shfaqim drejtpėrdrejt nė Sky Showcase.

  Presidenti dhe CEO i Formula 1 Stefano Domenicali shtoi: “Ne jemi tė ngazėllyer qė Sky do ta bėjė Grand Prix tė dielėn nė dispozicion tė shikuesve tė Channel 4, nė mėnyrė qė tė gjithė tė mund tė sintonizohen drejtpėrdrejt pėr finalen emocionuese tė kėtij sezoni epik. Pasioni i Sky pėr Formula 1 ėshtė i jashtėzakonshėm dhe ky gjest bujar tregon dashurinė e tyre pėr sportin dhe miliona tifozė nė MB. Tė gjithė mezi presim tė dielėn dhe shpresojmė qė tė gjithė fansat tė jenė tė ngjitur nė ekranet e tyre.”

  Sky Sports F1 do tė tregojė ēdo aspekt tė formimit, duke pėrfshirė praktikėn dhe kualifikimin pasi tė dy pilotėt synojnė tė fitojnė njė avantazh vendimtar pėrpara flamurit me kuadrate. Pėr mė tepėr, ēdo klient i Sky TV do tė jetė nė gjendje tė shikojė gjithēka nga kualifikimi tė shtunėn deri te gara tė dielėn, me transmetimin e ndarė nė Sky Sports dhe Sky Showcase. I gjithė aksioni do tė jetė gjithashtu i disponueshėm pėr anėtarėt e TANI me njė anėtarėsim nė NOW Entertainment ose NOW Sports.

  Sky Sports F1 do tė transmetojė ndėrtimin e drejtpėrdrejtė tė dielėn nga ora 11:30 nė UHD me funksionin 'Rikuperimi Sportiv' i disponueshėm gjatė gjithė garės, e cila do tė fillojė nė orėn 13:00. Gara e drejtpėrdrejtė mė pas do tė shohė mbulimin e Sky Sports tė transmetuar nėpėr kanalet Sky dhe Channel 4, duke pėrfshirė ekipin e komenteve tė Sky dhe analizat e ekspertėve.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 8. #8
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,517
  ViacomCBS, CJ ENM krijojnė partneritet strategjik global

  Nė atė qė palėt e quajnė njė marrėveshje qė do tė ofrojė argėtim tė klasit botėror nė platformat e transmetimit, gjigandi global i medias ViacomCBS dhe ofruesi korean i pėrmbajtjes CJ ENM kanė njoftuar njė partneritet tė ri strategjik qė do tė sjellė argėtim premium pėr audiencėn nė mbarė botėn.

  ViacomCBS dhe CJ ENM thonė se do tė kombinojnė shtrirjen e tyre globale, aftėsitė e prodhimit, IP me famė botėrore dhe origjinėn e suksesshme pėr tė ofruar mundėsi kyēe sinergjie nė tė dyja kompanitė:
  Partneriteti pėrfshin bashkėprodhime pėr seriale dhe filma origjinalė, licencim dhe shpėrndarje tė pėrmbajtjes nėpėr shėrbimet e transmetimit tė ViacomCBS dhe CJ ENM. Paramount Television Studios dhe CJ ENM/Studio Dragon do tė bashkė-zhvillojnė dhe bashkėprodhojnė seri me skenar nė gjuhėn angleze bazuar nė titujt e CJ ENM/Studio Dragon pėr ekspozim nė platformėn Paramount+ direkt te konsumatori.

  Kompanitė gjithashtu do tė bashkė-zhvillojnė dhe bashkėfinancojnė filma pėr shfaqje teatrale dhe transmetimi me planin pėr tė shpėrndarė njė film teatrale nė vit nė territore tė ndryshme. ViacomCBS dhe TVING do tė bashkėfinancojnė seritė e reja koreane pėr shpėrndarje globale nė Paramount+, e cila gjithashtu do tė licencojė seritė nė gjuhėn koreane nga biblioteka e thellė e IP e CJ ENM. Shėrbimi televiziv i transmetimit i mbėshtetur nga reklamat Pluto TV (FAST) nė Amerikė, do tė nisė njė kanal tė dedikuar tė markės CJ ENM mė 14 dhjetor, duke shfaqur pėrmbajtje K pėr audiencėn amerikane.

  Duke komentuar marrėveshjen, Dan Cohen, President i grupit tė shpėrndarjes globale, ViacomCBS tha: "Argėtimi korean ėshtė bėrė njė mashtrues kulturor me kėrkesa tė paprecedentė dhe CJ ENM ėshtė pas disa prej hiteve mė tė mėdha ndėrkombėtare qė i kapėrcejnė kufijtė, duke pėrfshirė filmin fitues tė ēmimit Oscar. Parazit. Ne jemi tė ngazėllyer tė bashkėpunojmė me CJ ENM pėr tė ofruar pėrmbajtje tė klasit botėror qė do tė magjepsin audiencėn tonė kolektive, do tė zgjerojė gjurmėn tonė ndėrkontinentale dhe do tė pėrshpejtojė rritjen e shėrbimeve tona tė transmetimit me kėtė bashkėpunim tė fuqishėm."

  "CJ ENM po rritet nė njė kompani lider globale argėtuese nė pėrputhje me vizionin e Kryetarit Lee Jay-Hyun pėr zgjerimin e pranisė sė CJ nė njė nivel global," tha id Kang Ho-Sung, CEO, CJ ENM. "Biblioteka e madhe e IP origjinale e CJ ENM do tė krijojė sinergji me aftėsitė e prodhimit dhe kanalet e shpėrndarjes sė ViacomCBS pėr t'u zhvilluar nė pėrmbajtje tė goditur globale."
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 9. #9
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,517
  Freesat shton kanale tė reja nė kohė pėr Krishtlindje

  Nė kohė pėr periudhėn festive, Freesat po ofron kanale tė reja Channel 4. Kryesuesi i linjės ėshtė rikthimi i parashikuar i Channel 4 HD, sė bashku me kanalet muzikore me Box Hits, Box Christmas (The Box), Kiss, Magic dhe Kerrang! tė gjithė i bashkohen platformės.

  Angie Mee, drejtoreshė e partneriteteve tė pėrmbajtjes nė Freesat, komentoi: "Ėshtė kėnaqėsi tė rinisėsh kėto kanale tė njohura nė Freesat dhe jemi tė sigurt qė do tė kėnaqin klientėt tanė. Channel 4 ka qenė gjithmonė njė partner i mrekullueshėm me buqetėn e tij tė kanaleve, duke pėrfshirė Film4, E4 dhe More4, dhe ne mezi presim qė kėto kanale shtesė t'i bashkohen linjės nė njė kohė tė vitit kur familjet dhe miqtė janė sė bashku."

  Jonathan Thompson, CEO nė Digital UK, komentoi: “Rikthimi i Channel 4 HD dhe lansimi i kanaleve tė reja muzikore nė Freesat ėshtė njė shembull i shkėlqyer i asaj qė ne tani jemi nė gjendje t'u ofrojmė shikuesve si njė entitet i pėrbashkėt - mė shumė dhe pėrmbajtje mė tė mirė. Kjo dhuratė e hershme festive do tė thotė qė klientėt e Freesat do tė jenė nė gjendje tė shijojnė tė gjitha programet e klasit botėror qė prodhon Channel 4, ndėrsa ata ulen rreth televizorit me familjen dhe miqtė e tyre."

  Karla Berry, drejtuese e partneriteteve tė shpėrndarjes dhe platformės, Channel 4, tha: "Maksimiizimi i shtrirjes dhe ndikimit tė Channel 4 me shikuesit pėrmes partneriteteve strategjike ėshtė ēelėsi i strategjisė Future4 tė Channel 4. Me Digital UK dhe Freesat tani njė organizatė, ne jemi tė ngazėllyer pėr risitė dhe ofertat e ardhshme qė do tė jemi nė gjendje t'u sjellim tė gjithė audiencave nė Mbretėrinė e Bashkuar."
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 10. #10
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,517

  DAZN fillon futbollin e Premierligės nė ambientet komerciale spanjolle

  Duke vazhduar strategjinė e saj pėr tė zgjeruar shtrirjen e futbollit tė klasit tė lartė nė tė gjithė globin, dhe duke shėnuar herėn e parė qė ka ēuar pėrvojėn e tij tė shikimit sportiv nė mjedisin jashtė shtėpisė, DAZN ka nėnshkruar njė marrėveshje me Orange Spain pėr tė shfaqur futbollin anglez Premier League nė bare, kafene dhe restorante nė vend.

  Njoftimi ėshtė pjesė e fazės sė ardhshme tė rritjes sė ofruesit tė transmetimit sportiv, i cili thuhet se pėrfshin dyfishimin e tregjeve kryesore ekzistuese si Spanja me njė theks mė tė madh nė integrimet e partneritetit "tė zgjuar" dhe pėrvojat "e pandėrprerė" tė klientėve, duke e bėrė sportin mė tė lehtė pėr t'u gjetur. mė i shpejtė pėr t'u aksesuar dhe mė i mirė pėr t'u parė. DAZN tashmė ka njė biznes tė mirė-formuar tė ambienteve tregtare nė tregje, duke pėrfshirė Gjermaninė dhe Italinė. Nė territorin e mėparshėm, pėrmbajtja premium e DAZN ėshtė e disponueshme pėr ambientet qė pėrfshin mbulim ekskluziv tė Ligės sė Kampionėve tė UEFA-s dhe Bundesligės. Nė Itali, ambientet e saj komerciale qė ofrojnė ofrojnė ndeshje ekskluzive tė Serisė A dhe Serisė B.

  Orange Spain tashmė ofron dy ligat kryesore vendase tė vendit - LaLiga Santander dhe LaLiga Smartbank- si dhe futbollin ndėrkombėtar tė klubeve nga futbolli UEFA Champions League dhe Europa League. Duke shfaqur kanalin e ri linear tė futbollit DAZN, Orange bėhet gjithashtu operatori i parė qė ofron Premier League pėr bizneset nė Spanjė. DAZN fśtbol ėshtė nė dispozicion pėr 30 € nė muaj pa njė kontratė me afat tė caktuar dhe do tė jetė i aksesueshėm si pėr klientėt aktualė ashtu edhe pėr ata tė rinj tė ofertės LOVE Empresa dhe abonentėt e paketės Orange TV Bares.

  Nisja e njė oferte tė objekteve komerciale nė Spanjė ishte njė pjesė kyēe e strategjisė sė DAZN Group, tha Paul Sexton-Chadwick, SVP i kompanisė, propozimet globale tregtare. "Ndėrsa DAZN vazhdon tė pėrhapet nė mbarė botėn, pėr tė zgjeruar pėrvojėn e shikimit tė DAZN nė tregun jashtė vendit," tha ai. "Duke formuar kėto partneritete dhe investuar tani, ne po krijojmė produkte dhe shėrbime tė pėrballueshme qė bizneset mund t'i pėrdorin pėr tė tėrhequr mė shumė njerėz nė vendet e tyre dhe pėr t'i kthyer njerėzit nė mikpritje ndėrsa sektori rimėkėmbet."

  “Falė kėsaj marrėveshjeje me DAZN, Orange edhe njė herė spikat nė tregun spanjoll tė telekomit,” tha Angelica Sįnchez Plaza, drejtore e biznesit tė Orange Spain SME&SoHo. “[Ai ofron] vlerė tė shtuar pėr pronarėt e bareve dhe kafeneve, tė cilėt, nė njė kohė kaq tė vėshtirė pėr sektorin, kanė njė ofertė argėtimi edhe mė tė pasur falė Orange, pėr tė tėrhequr klientėt nė objektet e tyre.”
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules

 
Page 1 of 10 123 ... LastLast

Similar Threads

 1. Lajme EKSKLUZIVE Futbolli
  By evi3 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 92
  Last Post: Yesterday, 01:05 PM
 2. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 22
  Last Post: 03-22-2020, 11:07 PM
 3. Lajme nga Sporti
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 284
  Last Post: 10-19-2013, 10:55 PM

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

Tags for this Thread