Join Today


Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 81 to 88 of 88

Thread: Lajme ditore televizive satelitore

Amos pėr tė kryer kanale ukrainase Gjashtė kanale televizive rajonale ukrainase do tė transmetohen nė satelitin Amos-7. Sipas Kėshillit Kombėtar

 1. #81
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,466

  Amos pėr tė kryer kanale ukrainase

  Gjashtė kanale televizive rajonale ukrainase do tė transmetohen nė satelitin Amos-7.

  Sipas Kėshillit Kombėtar Rregullator, Rivne 1 (Rivne), Vita TV (Vinnytsia), Vidikon (Sumy), TV 7+ (Khmelnytsky), Channel 7 (Odessa) janė tashmė tė disponueshme nė satelit, me Zet TV (Zaporizhia) pėr shkak pėr tė ndjekur sė shpejti.

  Kėshilli Kombėtar thotė se nisma ėshtė zbatuar me ndihmėn e Ukrkosmos, pėr tė cilėn ėshtė mirėnjohės "pėr mbėshtetjen dhe ndihmėn e besueshme pėr kompanitė televizive dhe radio tė Ukrainės nė kėtė kohė tė vėshtirė pėr vendin".
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 2. #82
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,466
  DAZN dhe Movistar Plus arrijnė marrėveshjen e shpėrndarjes nė LaLiga

  DAZN dhe Telefonica kanė arritur njė marrėveshje jo-ekskluzive tė shpėrndarjes pėr LaLiga. DAZN tha se marrėveshja pėr t'i lejuar klientėt e Movistar Plus qasje nė paketėn LaLiga pėrmes abonimit tė tyre nė Movistar ishte pjesė e "filozofisė sė parė tė tifozėve".

  DAZN, i janė dhėnė tė drejta ekskluzive tė transmetimit pėr 175 ndeshje tė La Liga nga 2022/23 deri nė 2026/27. DAZN do tė jetė pėrgjegjės pėr prodhimin e pesė ndeshjeve tė shfaqura ēdo javė.

  Marrėveshja e shpėrndarjes vjen pas marrėveshjeve tė ngjashme me Vodafone, Deutsche Telekom dhe Swisscom nė Gjermani, TIM nė Itali dhe KDDI nė Japoni.

  Jacopo Tonoli, Drejtor Kryesor Tregtar i DAZN Group, tha: “Ne jemi shumė tė kėnaqur tė shpallim kėtė marrėveshje tė re tė shpėrndarjes me Movistar Plus +, duke zgjeruar partneritetin tonė ekzistues. Misioni ynė ėshtė tė bėjmė sportin premium mė tė aksesueshėm pėr njė numėr gjithnjė nė rritje fansash nė njė mėnyrė tė lehtė, fleksibėl dhe inovative, dhe kjo marrėveshje na lejon ta bėjmė kėtė duke nxitur rritje tė mėtejshme nė Spanjė.

  Sergio Oslé, President i Movistar Plus shtoi: “Nė Movistar ne do tė fokusojmė tė gjitha pėrpjekjet tona pėr t'u ofruar klientėve tanė akses nė gamėn mė tė gjerė tė pėrmbajtjes nė treg. Me kėtė marrėveshje tė re ne garantojmė akses pėr tė gjithė klientėt e Movistar Plus nė garat kryesore tė futbollit tonė pėr sezonet e ardhshme. Marrėveshjet e arritura me LaLiga dhe DAZN forcojnė marrėdhėniet me partnerėt mė tė mirė pėr tė vazhduar promovimin e 'stadiumit tonė Infinite' me njė ofertė tė pashembullt sportive."

  Qė nga fillimi i tij nė Spanjė, DAZN ka krijuar njė ofertė spanjolle qė pėrfshin Copa del Rey, Premier League, UEFA Champions League pėr femra, Copa Libertadores, Copa Sudamericana, FA Cup, MotoGP, Moto2 dhe Moto3, F1, Turkish Airlines EuroLeague dhe Boks nė Matchroom.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 3. #83
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,466
  Sanksione ndaj platformave satelitore ruse me pagesė, Tricolor dhe NTV+

  Njė peticion qė bėn thirrje qė Bashkimi Evropian tė sanksionojė transmetimin e NTV-Plus dhe Tricolor nė Eutelsat ėshtė nėnshkruar nga i gjithė Kėshilli Kombėtar i Transmetimit tė Televizionit dhe Radios tė Ukrainės.

  Peticioni, i hartuar nga Komiteti Denis Diderot (i quajtur sipas filozofit, kritikut tė artit dhe shkrimtarit francez), synon tė parandalojė NTV-Plus dhe Tricolor nga pėrdorimi i satelitėve evropianė. Tė dy platformat shpėrndahen aktualisht nga Eutelsat nė 36 gradė Lindore. Ėshtė vlerėsuar se sateliti pėrfaqėson deri nė 30% tė bazės sė tyre tė instaluar.

  Pas kufizimeve tė raportimit tė vendosura nga qeveria ruse nė fillim tė marsit, NTV-Plus (pjesė e Gazprom-Media Holding) dhe Tricolor kanė pėrjashtuar tė gjitha kanalet ndėrkombėtare tė lajmeve nga oferta e tyre, pėrfshirė BBC World News, CNN, Deutsche Welle (DW), Euronews ( nė rusisht), France 24, NHK World, RAI News 24 dhe TV5 Monde.

  “Dy operatorėt rusė pretendojnė se mbyllja e kanaleve ndėrkombėtare tė lajmeve ka qenė me iniciativėn e transmetuesve, gjė qė ėshtė qartazi e pavėrtetė. BE dhe Eutelsat IGO nuk mund ta pranojnė kėtė censurė duke pėrdorur kapacitetet satelitore evropiane dhe as transmetimin e vazhdueshėm nė transponderėt Eutelsat tė RT News, kanali i propagandės sė luftės sė Kremlinit, i ndaluar me njė vendim tė BE-sė njė muaj mė parė, "tha koordinatori i Komitetit Denis Diderot, Dr Andre Lange. .
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 4. #84
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,466
  Eredivisie del Ultra HD nga sezoni i ardhshėm

  ESPN u premton tifozėve holandezė tė futbollit mbulim tė Eredivisie nė Ultra HD, HDR, qė nga fillimi i sezonit tė ardhshėm.

  Transmetuesi ėshtė aktualisht nė diskutime me ofrues individualė pėr shpėrndarjen e shėrbimit tė pėrmirėsuar.

  Nė Holandė, ESPN operohet nga Eredivisie Media & Marketing (EMM). Nė njė deklaratė tė pėrbashkėt Marco de Ruiter dhe Frank Rutten nėse EMM thanė se ndėrsa pėrjetimi i Eredivisie nė stadium mbetet njė pėrvojė unike, ESPN dėshironte tė ofronte alternativėn mė tė mirė.

  “Bashkėpunimi me partnerėt tanė tė shpėrndarjes ėshtė njė bllok ndėrtimi jashtėzakonisht i rėndėsishėm pėr ne. Futbolli holandez i klubeve ėshtė mė popullor se kurrė dhe falė kėtyre partneriteteve shumėvjeēare, ne mund tė vazhdojmė ta rritim kėtė sukses sė bashku. Prezantimi i Ultra HD nė ESPN ėshtė njė shembull i shkėlqyer pėr kėtė."

  EMM ka zgjeruar partneritetin e saj tė shpėrndarjes me Delta / Caiway dhe T-Mobile, duke i mbajtur kanalet ESPN tė disponueshme pėr klientėt Delta / Caiway dhe T-Mobile pėr njė minimum prej pesė vitesh tė tjera pas pėrfundimit tė sinjalit aktual. Nė vitin 2020, janė lidhur edhe marrėveshje afatgjata me VodafoneZiggo, M7 (Canal Digitaal), Youfone dhe Joyne, ndėr tė tjera.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 5. #85
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,466
  Viaplay shton tė drejtat e NHL dhe KSW nė ofertėn e transmetimit sportiv nė Mbretėrinė e Bashkuar

  Viaplay ka fituar tė drejtat e Mbretėrisė sė Bashkuar pėr Ligėn Kombėtare tė Hokejit (NHL) deri nė sezonin 2026-2027, duke zgjeruar njė partneritet ekzistues nė 10 tregje evropiane.

  Deri nė 1,400 lojėra nga liga e hokejit mbi akull do tė shfaqen nė Viaplay ēdo vit deri nė vitin 2027. Nga fundi i vitit 2022 deri nė sezonin 2026-2027, tifozėt e NHL nė MB do tė mund tė transmetojnė ēdo lojė tė sezonit tė rregullt drejtpėrdrejt nė Viaplay, duke pėrfshirė tė gjitha NHL Lojėrat e sė shtunės dhe tė sė dielės NHL, sė bashku me Playoff-et e Kupės Stanley, Finalėn e Kupės Stanley dhe ngjarje tė tjera marque, duke pėrfshirė NHL Winter Classic, NHL All-Star Game, NHL Stadium Series, NHL Heritage Classic dhe NHL Global Series.

  Peter Nųrrelund, Shefi i Sporteve tė Grupit NENT: "Ne tashmė po zgjerojmė linjėn sportive tė Viaplay nė Mbretėrinė e Bashkuar me mė shumė tė drejta afatgjata qė na vendosin fort nė hartė. Ne kemi punuar me NHL pėr 19 vjet nė tregjet tona nordike, gjė qė dėshmon cilėsinė e mbulimit tonė.

  Viaplay gjithashtu ka njoftuar planet pėr tė mbuluar garat e arteve marciale tė pėrziera tė KSW.

  Me qendėr nė Poloni, KSW gėzon njė ndjekės tė pasionuar dhe ngjarjet e saj tė drejtpėrdrejta shfaqin konkurrentėt kryesorė polakė dhe ndėrkombėtarė tė MMA. Viaplay dhe KSW tani po punojnė sė bashku nė 11 vende, dhe ngjarja e parė e KSW e shfaqur nė Viaplay nė MB do tė jetė nė fund tė vitit 2022.

  Viaplay do tė nisė nė Mbretėrinė e Bashkuar nė gjysmėn e dytė tė 2022 me njė ofertė tė gjerė transmetimi qė kombinon sportet live me pėrmbajtje origjinale nordike premium dhe mė shumė.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 6. #86
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,466
  Sky pėr tė hequr Kinowelt TV dhe Stingray Classic

  Sky Deutschland do tė heqė kanalin e filmave Kinowelt TV dhe kanalin e muzikės klasike Stingray Classica nga platforma e tij e TV me pagesė nė Gjermani dhe Austri mė 1 maj 2022.

  Njė zėdhėnės i Sky konfirmoi lėvizjen nė Broadband TV News. "Portofoli ynė i kanalit ėshtė i orientuar fuqishėm drejt dėshirave tė klientėve tanė dhe rregullohet rregullisht nė pėrputhje me rrethanat," tha zėdhėnėsi.

  Nuk do tė ketė asnjė kanal zėvendėsues pėr momentin. Megjithatė, zėdhėnėsi theksoi se Sky do tė integrojė shėrbimin e transmetimit Paramount + nė paketėn e tij tė Kinemasė pėrpara fundit tė vitit: "Kjo do tė zgjerojė pėrsėri ndjeshėm gamėn e filmave qė ne ofrojmė."

  Tom Adams, Drejtor Menaxhues i Stingray Gjermani, tha pėr Broadband TV News: "Na vjen keq qė nuk do tė shpėrndahemi mė nga Sky Deutschland dhe do tė ishim tė lumtur tė ktheheshim nė ēdo kohė." Faqja e internetit https://classica.stingray.com liston tė gjitha platformat e tjera nė tė cilat shikuesit mund tė vazhdojnė tė marrin Stingray Classica, shtoi ai.

  Daniele Grieco, Drejtor i Programit tė Kinowelt TV, tha: “Na vjen keq pėr ndėrprerjen e shpėrndarjes sė kanalit tonė nga Sky Deutschland, veēanėrisht duke pasur parasysh bashkėpunimin e gjatė, konstruktiv dhe plotėsimin e suksesshėm tė ndėrsjellė tė programeve tė ofruara nga njėri-tjetri. Nė tė ardhmen, linja jonė e filmave me cilėsi tė lartė do tė vazhdojė tė shfaqet nė tė gjithė Evropėn gjermanishtfolėse nė tė gjitha platformat e tjera kryesore."
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 7. #87
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,466
  Bulgaria Nis Euronews

  Njė degė e markės e Euronews ka bėrė debutimin e saj nė Bullgari.

  E operuar nė partneritet midis medias evropiane dhe rrjetit lokal TV Europa, ėshtė kanali i katėrt filial i markės qė fillon transmetimin, pas Euronews Albania, Euronews Georgia dhe Euronews Serbia, me Euronews Romania qė do tė ndjekė shembullin nė fund tė muajit.

  Euronews Bulgaria do tė transmetojė 24/7, duke ofruar buletinet e lajmeve ēdo gjysmė ore dhe do tė jetė i disponueshėm nė tė gjithė operatorėt kryesorė nė Bullgari: A1, Vivacom, Bulsatcom. Duke ilustruar pozicionimin e tij evropian, kanali nė veēanti do tė dėrgojė njė ekip nė Strasburg ēdo muaj pėr tė mbuluar seancėn plenare tė Parlamentit Evropian. Pėr nisjen e tij, kanali ka regjistruar intervista ekskluzive me figura me ndikim nga e gjithė bota.

  Euronews vėren se pėr tė garantuar pavarėsinė e kanalit tė ri, ka vendosur mekanizma tė ndryshėm qė janė dėshmuar tė jenė efikas nė zhvillimin e rrjetit tė filialeve tė saj tė markės, duke pėrfshirė krijimin e njė bordi redaktues tė kontrolluar nga Euronews dhe emėrimin e njė kryeredaktor. e pėrzgjedhur nga Euronews dhe qė tani ėshtė punonjėse e Euronews.

  Nė kėtė detyrė ėshtė emėruar Marina Stoimenova, e cila ka mbajtur disa poste tė rėndėsishme nė redaksitė e Nova Broadcasting Group, e cila do tė drejtojė njė ekip redaktues prej gati 50 personash, nga gjithsej 80 punonjės. Ajo do tė jetė pėrgjegjėse pėr tė siguruar qė statuti dhe vlerat editoriale tė kanalit tė respektohen ēdo ditė dhe do t'i raportojė Franēois Chignac, menaxher i redaksisė sė filialeve tė markės Euronews, me qendėr nė selinė e medias nė Lyon, Francė.

  Duke komentuar pėr kanalin e ri, Stoimenova tha: “Jemi tė entuziazmuar qė i bashkohemi familjes Euronews dhe pėrfitojmė nga pėrvoja, ekspertiza dhe reputacioni i kėtij kanali tė mirėnjohur evropian tė lajmeve. I gjithė ekipi nė Euronews Bulgaria i pėrmbahet misionit tė Euronews, i cili ėshtė t'u mundėsojė njerėzve tė formojnė opinionin e tyre, duke ofruar njė shumėllojshmėri pikėpamjesh. Ne jemi tė pėrkushtuar ndaj gazetarisė sė pavarur, tė paanshme dhe tė bazuar nė fakte dhe ndaj ADN-sė evropiane tė kanalit tonė. Mezi presim qė audienca bullgare tė zbulojė gjithēka qė kemi bėrė pėr ta”.

  Chignac shtoi: “Ne jemi krenarė pėr gjithēka qė ekipet e Euronews Bulgaria kanė arritur tashmė. Ata kanė punuar krah pėr krah me ekipet e Euronews pėr tė ndėrtuar njė media cilėsore, e cila do tė jetė unike nė tregun bullgar. Audienca bullgare mund tė mbėshtetet te Euronews Bulgaria pėr t'u ofruar atyre lajme tė paanshme dhe tė sakta, me njė perspektivė evropiane”.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 8. #88
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,466

  BT Sport do ta bėjė finalen e UEFA Champions League pa pagesė

  BT Sport do tė lejojė tifozėt tė shikojnė finalet e UEFA Champions League, Europa League dhe Europa Conference League pa pagesė.

  Transmetuesi ka njoftuar njė sėrė rrugėsh pėr ta bėrė kėtė duke pėrfshirė BT Sport App, YouTube Channel dhe nė Virgin Media, si dhe PlayStation, Xbox, televizorėt inteligjentė Samsung, Apple TV, Android TV dhe Amazon Fire.

  Jamie Hindhaugh, Shefi i BT Sport, tha: “Ka qenė njė tjetėr sezon jashtėzakonisht argėtues i futbollit nė tė tre kompeticionet e klubeve tė UEFA-s, i theksuar nga klubet britanike qė bėjnė dy nga finalet edhe njė herė. Ne jemi tė kėnaqur t'i pėrmbyllim kėto fushata evropiane duke e bėrė aksionin e drejtpėrdrejtė nga tė tre finalet e disponueshme pėr kėdo qė tė shikojė falas nė faqen e internetit, aplikacionin ose kanalin YouTube BT Sport."

  Dy nga tre garat shfaqin interes britanik. Finalja e UEFA Europa League tė mėrkurėn mė 18 maj do tė shohė skuadrėn skoceze Rangers tė pėrballet me Eintracht Frankfurt. Njė javė mė vonė, finalja e Ligės sė Konferencės sė Evropės do tė shohė AS Roma tė takohet me Feyenoord.

  Liverpool dhe Real Madrid takohen nė finalen e Champions League tė premten mė 27 maj.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules

 
Page 9 of 9 FirstFirst ... 789

Similar Threads

 1. Lajme EKSKLUZIVE Futbolli
  By evi3 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 86
  Last Post: 05-19-2022, 08:23 PM
 2. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 22
  Last Post: 03-22-2020, 11:07 PM
 3. Lajme nga Sporti
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 284
  Last Post: 10-19-2013, 10:55 PM

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

Tags for this Thread