Join TodayPage 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 31 to 35 of 35

Thread: Lajme ditore televizive satelitore

Shitja e DAZN-BT Sport mund tė pėrfundojė kėtė muaj Shitja e zgjatur prej 600 milionė £ e BT Sport te

 1. #31
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,042

  Shitja e DAZN-BT Sport mund tė pėrfundojė kėtė muaj

  Shitja e zgjatur prej 600 milionė £ e BT Sport te DAZN pritet tė arrijė pikėn pėrfundimtare nė javėt e ardhshme.

  Shėrbimi i transmetimit DAZN dėshiron tė rrisė profilin e tij nė Mbretėrinė e Bashkuar pėrmes blerjes sė kanaleve qė u krijuan fillimisht si njė mjet pėr tė rritur bazėn e brezit tė gjerė dhe TV tė BT. Ata do t'i jepnin kanalit tė mbėshtetur nga Sir Len Blavatnik qasje nė Premier League, Champions League dhe kriket Ashes.

  Reuters, i cili foli me katėr burime tė veēanta, i ėshtė thėnė se marrėveshja ėshtė ende pėr t'u finalizuar dhe ende mund tė dėshtojė.

  Nė shtator, njė marrėveshje midis DAZN dhe BT u tha tashmė se do tė ishte gati pėr pėrfundim brenda disa javėsh.

  Tre muaj mė vonė, Discovery, operatori i Eurosport, doli si njė rival i mundshėm. Dy nga burimet i thanė Reuters se pavarėsisht interesimit tė fundit tė Discovery, DAZN mbeti i preferuari pėr tė siguruar kanalet.

  Kuptohet se njė pengesė e madhe ka qenė sigurimi i marrėveshjeve si me mbajtėsit e tė drejtave ashtu edhe me shpėrndarėsit Sky dhe Virgin Media.

  Nė MB, DAZN ėshtė i njohur gjerėsisht pėr mbulimin e tij nė boks dhe blerja e BT Sport do tė sillte mundėsi tė konsiderueshme dhe tė drejta sportive pėr transmetuesin joprofitabėl.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 2. #32
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,042
  Euskaltel bashkohet me DAZN

  Euskaltel e Spanjės ka arritur njė marrėveshje me platformėn globale tė transmetimit live dhe sipas kėrkesės DAZN.

  Si rezultat, klientėt e Euskaltel tani mund tė kenė akses nė garat mė tė mira nga bota e motorsportit, tenisit, basketbollit, boksit, futbollit dhe sporteve tė tjera nė pajisje tė ndryshme (TV inteligjente, tableta dhe konzolla lojėrash), si dhe nė marrėsin 4K tė Euskaltel.

  Marrėveshja me DAZN pėrfshin njė promovim tre mujor pėr ata qė regjistrohen nė shėrbim para fundit tė janarit.

  Pėr mė tepėr, nuk ka asnjė periudhė kontrate pėr marrjen e DAZN, ku abonentėt mund tė anulojnė nė ēdo kohė.

  Grupi Euskaltel operon Euskatel nė Vendin Bask, R nė Galicia dhe Telecable nė Asturias.

  Ka qenė pjesė e Masmovil Group qė nga gushti 2021.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 3. #33
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,042
  Shitja e kanalit TF1-M6 nė vazhdim e sipėr

  Interesi pėr kanalet televizive dixhitale tė drejtuara nga TF1 dhe M6 ​​thuhet se po intensifikohet.

  Njė bashkim midis dy transmetuesve komercialė francezė ėshtė duke u zhvilluar me TFX, TF1 Series Films, Gulli dhe 6TER qė janė shitur pėr tė zbutur shqetėsimet e konkurrencės. Tė gjithė ata kanė licenca tokėsore me kanalin pėr fėmijė Gulli duke tėrhequr oferta nga 110 deri nė 150 milionė euro.

  Alain Weill, pronar i revistės sė lajmeve L'Express, ėshtė njė nga blerėsit potencial pėr kanalet sė bashku me Altice, Mediaset, Mediawan, Unique Heritage Media, Reworld Media, Xilam dhe Vivendi.

  Vendimi pėrfundimtar pritet nė fund tė prillit.

  TF1, M6, Bouygues dhe RTL Group njoftuan planet e bashkimit nė maj 2021, duke rezultuar nė krijimin e njė grupi tė ri tė madh mediatik francez. Transaksioni synohet tė mbyllet deri nė fund tė vitit 2022.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 4. #34
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,042
  OSN zgjat kontratėn me HBO

  OSN ka forcuar partneritetin e saj me HBO duke zgjeruar njė marrėveshje ekskluzive licencimi qė mbulon rajonin MENA.

  Si pjesė e marrėveshjes, OSN Streaming do tė jetė shtėpia ekskluzive pėr kompletimin e kutive tė serive tė preferuara tė HBO. Do tė shėnojė gjithashtu 20-vjetorin e publikimit tė Harry Potter and the Sorcerer's Stone duke i vėnė tė tetė filmat Harry Potter nė dispozicion tė abonentėve nė 2022.

  Duke komentuar zhvillimin, Nick Forward, MD streaming dhe zyrtari kryesor i pėrmbajtjes nė OSN, tha: "HBO ėshtė emri mė i respektuar nė televizionin global dhe ne nuk mund tė jemi mė tė kėnaqur tė zgjerojmė dhe zgjerojmė partneritetin tonė tė gjatė. Sė bashku me shtimin e njė serie tė pabesueshme tė filmave dhe serialeve tė Warner Bros pėr klientėt tanė, kjo marrėveshje vazhdon tė demonstrojė pėrkushtimin e OSN pėr tė sjellė mė shumė nga televizorėt mė tė mirė nė botė te klienti i OSN".

  OSN ėshtė qendra kryesore e argėtimit nė rajonin MENA dhe gjithashtu ka partneritete afatgjata me - ndėr tė tjera - Disney, NBC Universal, Fox, Paramount, MGM dhe Sony.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 5. #35
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,042

  Telefónica nė bisedime me DAZN

  Telefónica po negocion me DAZN pėr tė siguruar akses nė 45% tė ndeshjeve tė LaLiga-s pėr tė cilat nuk ka tė drejta.

  Sipas El Economista, tė drejtat, tė cilat nisin nga sezoni i ardhshėm, janė dhėnė dhjetorin e kaluar. Ai shton se megjithėse bisedimet nuk ka gjasa tė pėrfundojnė kėtė muaj, nėse do tė jenė tė suksesshme, ato do tė duhet tė pėrfundojnė pėrpara qershorit.

  Telefónica dhe DAZN iu dhanė tė drejtat pėr pesė sezonet e ardhshme (2022-2027) pėr njė total prej 4,950 miliardė euro. Qė atėherė, telekomunikacioni spanjoll i tha Komisionit Kombėtar tė Tregut tė Letrave me Vlerė (CNMV) se do tė merrte ēdo masė tė nevojshme pėr t'u siguruar qė klientėve tė saj t'u ofrohet mbulim i plotė i LaLiga.

  El Economista vėren se Orange ėshtė gjithashtu i interesuar tė zhvillojė bisedime me DAZN nė mėnyrė qė t'u ofrojė abonentėve tė saj LaLiga nga sezoni i ardhshėm.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules

 
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

 1. Lajme EKSKLUZIVE Futbolli
  By evi3 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 34
  Last Post: Yesterday, 08:51 PM
 2. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 22
  Last Post: 03-23-2020, 12:07 AM
 3. Lajme nga Sporti
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 284
  Last Post: 10-19-2013, 11:55 PM

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

Tags for this Thread