Join Today


Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 91 to 95 of 95

Thread: Lajme ditore televizive satelitore

Canal + Sport pėr Republikėn Ēeke dhe Sllovaki Premier League do tė transmetohet ekskluzivisht nga Canal + Sport qė do

 1. #91
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,526

  Canal + Sport pėr Republikėn Ēeke dhe Sllovaki

  Premier League do tė transmetohet ekskluzivisht nga Canal + Sport qė do tė nisė sė shpejti nė Republikėn Ēeke dhe Sllovaki.

  I mbėshtetur nga Canal + Luxembourg, kanali do tė bėjė debutimin e tij mė 1 gusht dhe do tė shpėrndahet pėrmes Astra 23.5 gradė Lindore. Ai do tė ofrohet nga platformat Skylink dhe freeSAT tė operuara nga Canal + dhe do tė vihet nė dispozicion pėrmes aplikacionit Skylink Live TV, duke i dhėnė akses nė tė gjitha ndeshjet dhe transmetimet e konferencave tė luajtura njėkohėsisht.

  Megjithėse disponueshmėria e Canal + Sport pėr operatorėt e tjerė ėshtė ende e paqartė, Ladislav? Ehacek, Zėvendėspresidenti i Canal + Luksemburgut pėr Republikėn Ēeke dhe Sllovakinė, tha: "Qėllimi ynė ėshtė tė paraqesim njė kanal sportiv premium, por nė tė njėjtėn kohė gjerėsisht tė disponueshėm. dhe kjo ėshtė arsyeja pse ne negociojmė me tė gjithė operatorėt kryesorė ēekė dhe sllovakė. Nėse arrijmė tė biem dakord pėr termat dhe kushtet nė raste individuale, klienti pėrfundimtar do tė jetė nė gjendje tė shikojė Premier Leaguen angleze si pjesė e shėrbimit tė tyre aktual pa pasur nevojė tė ndryshojė apo blejė asgjė. Nė tė njėjtėn kohė, megjithatė, ne po llogarisim edhe nė njė variant oferte direkte pėr shikuesit, shėrbimi televiziv i tė cilėve nuk do tė ketė kanalin tonė nė ofertė”.

  Canal + Sport do tė pėrfshihet nė ofertėn e re Kombi + nė Skylink dhe freeSAT, ēmimi mujor i sė cilės do tė fillojė nga CZK349 - 14,1 € (pėr TV nė internet) nga 1 gushti. E njėjta paketė pėrfshin edhe kanale tė tjera sportive si Sport1 dhe Sport2. , tė cilat ofrojnė Formula 1 si dhe futboll.

  Do tė mund tė abonoheni veēmas nė Canal + Sport pėr 189 CZK nė muaj, nė tė dyja rastet me mundėsi anulimi tė menjėhershėm dhe pa asnjė detyrim.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 2. #92
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,526
  Numėrimi mbrapsht pėr nisjen e Canal + Sport

  Canal + Sport do tė debutojė nė Republikėn Ēeke dhe Sllovaki mė 4 gusht, njė ditė para fillimit tė sezonit tė ardhshėm tė Premier League, i cili do tė jetė i dukshėm nė programin e tij.

  Kanali fillimisht do tė jetė i disponueshėm nė Skylink dhe freeSAT nė tė dy vendet, si dhe Skylink pėr Orange TV nė Sllovaki.

  Duke komentuar nė kanalin, Ladislav? Ehacek, zėvendėspresident i Canal + Luksemburg pėr Republikėn Ēeke dhe Sllovaki, tha: "Pas pėrmbajtjes sė programit tonė tė ri sportiv qėndron njė ekip me pėrvojė tė profesionistėve ēekė dhe sllovakė. Kėtu do tė gjeni emra tė njohur nga bota e futbollit, por edhe ekspertė tė rinj premtues, tė cilėt besojmė se do ta pasurojnė transmetimin me njė pamje tė re dhe unike”.

  Ai shtoi: “Ne duam tė sjellim pėrvojėn mė tė mirė tė shikimit dhe nuk kemi frikė tė devijojmė nga standardet e vendosura. Kjo do tė korrespondojė jo vetėm me formatin, pėrzgjedhjen e tė ftuarve dhe pėrmbajtjen e programeve individuale, por edhe me ambientet e studios ku do tė xhirojmė”.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 3. #93
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,526
  DAZN nė bisedime pėr tė blerė rivalin Eleven Sports

  DAZN e Sir Len Blavatnik ėshtė nė bisedime pėr tė blerė rivalin Eleven Sports.

  Financial Times raportoi historinė tė mėrkurėn, duke cituar njerėz me njohuri pėr detajet. DAZN dhe Eleven tė dy refuzuan tė komentojnė.

  Eleven ka fituar tė drejtat pėr tė shfaqur Formula 1 nė Poloni, Uefa Champions League dhe Premier League nė Portugali dhe Ligue 1 nė Belgjikė.

  Eleven Sports u themelua nga biznesmeni italian Andrea Radrizzani, i cili gjithashtu zotėron Leeds United. Pėrveē biznesit tė transmetimit, portofoli i Eleven pėrfshin gjithashtu krijuesin e dokumentarėve Neo Studios dhe kompaninė e marketingut dixhital Team Whistle. Radrizzani zotėronte mė parė biznesin e tė drejtave sportive MP & Silva.

  Nė shkurt, DAZN Group mori njė rikapitalizim prej 4.3 miliardė dollarėsh nga investitori i tij miliarder Sir Len Blavatnik. Para kėsaj Access Industries, kompania kryesore e Sir Len-it dhe aksioneri kryesor nė DAZN i kishte dhėnė hua kompanisė 1.05 miliardė dollarė gjatė vitit dhe 1.05 miliardė dollarė tė tjerė pėr tė mbuluar aktivitetet operacionale.

  DAZN ishte gjithashtu i gabuar nė ofertėn e tij pėr tė blerė BT Sport, me njė hyrje tė minutės sė fundit nga Discovery.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 4. #94
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,526
  Canal+ Sport zgjeron shtrirjen ēeke dhe sllovake

  Sllovake Telekom, Digi Slovakia dhe T-Mobile Republika Ēeke arritėn njė marrėveshje tė re strategjike trevjeēare me Canal+. Si rezultat, Premier League angleze do tė vazhdojė tė shfaqet nga tre kompanitė pėrmes kanalit tė ri Canal+ Sport.

  Duke komentuar zhvillimin, Marcel Šatanek, menaxher i lartė i segmentit televiziv dhe terminaleve tė Sllovake Telekom, tha: “Falė pėrpjekjeve tė pėrbashkėta tė tė gjitha palėve, ne arritėm t'i ēojmė me sukses negociatat nė njė pėrfundim tė suksesshėm. Jemi tė lumtur tė njoftojmė se shikuesit sllovakė dhe ēekė do tė kenė tre vite futboll atraktiv nga Premier League. Nuk do tė gėnjej kur them se ēdo ndeshje e kėtij kompeticioni pėrbėn njė eksperiencė tė vėrtetė pėr tifozėt e futbollit. Dhe edhe nėse vetėm nga komoditeti i shtėpisė, sigurisht qė ia vlen ta shikoni. Ndoshta edhe mė shumė kėtė sezon, pasi Premier League feston 30 vjetorin e saj kėtė vit qė nga ndeshja e saj e parė nė sezonin 1992/1993”.

  Berk Uziyel, CEO i SPI International, i cili tani ėshtė pjesė e Canal+ Group, i ngarkuar me shpėrndarjen B2B tė produkteve Canal+ brenda territorit, shtoi: “Marka Canal+ do tė debutojė nė tregun ēek dhe sllovak me fuqi tė madhe. Partneriteti ynė me Slovak Telekom, Digi Sllovakia dhe T-Mobile Republika Ēeke do tė lejojė mė shumė shikues tė aksesojnė pėrmbajtje tė shkėlqyera nga Premier League angleze, pėrveē shikuesve tanė ekzistues nė Skylink dhe Freesat. Canal+ do tė vazhdojė tė forcojė ofertėn e tij tė pėrmbajtjes, pasi ne do ta pėrmirėsojmė mė tej me produktet shtesė tė paketuara nga SPI dhe shpėrndarjen e tij nga partneritetet, duke i lejuar shikuesit tė shijojnė produkte tė shkėlqyera. Ladislav ?ehacek dhe ekipi i tij ka bėrė punė tė shkėlqyer pėr tė krijuar Canal+ Sport i cili ka prodhime tė cilėsisė sė lartė qė do tė lartėsojnė pėrvojėn e shikueshmėrisė sė Premier League angleze. Falenderojmė tė gjithė partnerėt tanė me tė cilėt kemi bashkėpunuar pėr kėtė marrėveshje”.

  Zdenek Spurny, menaxher i shėrbimeve televizive tė T-Mobile, vazhdoi: “Me nėnshkrimin e marrėveshjes pėr tė drejtat e transmetimit, ne e perceptojmė kėtė si njė sukses tė madh, falė tė cilit ne mund tė vazhdojmė tė sjellim pėrmbajtje premium dhe njė gamė prestigjioze programesh pėr klientėt tanė. Kanalet tona sportive janė ndėr pėrmbajtjet mė tė njohura dhe mė tė kėrkuara nė T-Mobile TV, dhe falė marrėveshjes sė pėrfunduar, shikuesit tani mund tė shijojnė plotėsisht njė gamė tė gjerė tė futbollit cilėsor, duke pėrfshirė Premier Leaguen mė tė mirė”.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules
 5. #95
  evi3's Avatar
  Join Date
  Nov 2016
  Location
  Land Of Eagles
  Posts
  3,526

  Futbolli u shty pas vdekjes sė Mbretėreshės

  Premier League dhe ndeshjet e tjera tė ligės sė futbollit qė do tė zhvillohen kėtė fundjavė nė Mbretėrinė e Bashkuar janė shtyrė nė shenjė respekti pėr Mbretėreshėn Elizabeth II, e cila vdiq tė enjten, mė 8 shtator.

  Nė njė deklaratė, Richard Masters, shefi ekzekutiv i Premier League, tha: “Ne dhe klubet tona dėshirojmė t'i bėjmė homazhe shėrbimit tė gjatė dhe tė palėkundur tė Madhėrisė sė Saj pėr vendin tonė.
  “Si monarkja jonė mė jetėgjatė, ajo ka qenė njė frymėzim dhe ka lėnė pas njė trashėgimi tė jashtėzakonshme pas njė jete tė pėrkushtuar.

  "Kjo ėshtė njė kohė jashtėzakonisht e trishtuar jo vetėm pėr kombin, por edhe pėr miliona njerėz nė mbarė botėn qė e admiruan atė dhe ne bashkohemi sė bashku me tė gjithė ata qė vajtojnė vdekjen e saj".

  Premier League tha se kjo ėshtė nė pėrputhje me qasjen qė FA dhe EFL do tė marrin me garat e tyre kėtė fundjavė.
  Respect Other Members

  And Always Remember...

  Follow The Rules

 
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Similar Threads

 1. Lajme EKSKLUZIVE Futbolli
  By evi3 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 93
  Last Post: 09-12-2022, 07:12 AM
 2. Lajme tė reja!
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 22
  Last Post: 03-23-2020, 12:07 AM
 3. Lajme nga Sporti
  By miri-01 in forum Albanian / Shqip
  Replies: 284
  Last Post: 10-19-2013, 10:55 PM

Visitors found this page by searching for:

Nobody landed on this page from a search engine, yet!

Tags for this Thread